Higienistki dentystyczne

Higienistki dentystyczne

Higienistki dentystyczne i terapeuci dentystyczni są specjalnie przeszkoleni do współpracy z dentystą w celu opieki nad pacjentami i mogą pomóc w planie leczenia. Wielu jest kwalifikowanych zarówno jako higienistka, jak i terapeuta. Odgrywają one ważną rolę w ochronie zdrowia zębów. Jaka jest rola higienistki dentystycznej w praktyce?

Higienistki dentystyczne zajmują się przede wszystkim profilaktycznym zdrowiem zębów i leczeniem chorób dziąseł – pokazując, jak prawidłowo opiekować się w domu i pomagając utrzymać zdrowe zęby i dziąsła. Obejmuje to profesjonalne czyszczenie zębów poprzez usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Stomatolog jest w stanie wyszkolić higienistkę, która będzie odpowiedzialna za ważne zadania w swojej pracy.

Oprócz wykonywania całej pracy higienistki dentystycznej terapeuta dentystyczny może również wykonywać pewne zabiegi dentystyczne, do których pacjenci są bardziej przyzwyczajeni. Terapeuta dentystyczny może wykonywać wypełnienia, usuwać zęby oraz wykonywać różne zabiegi. Leczenie zębów powinno odbywać się w przyjaznych warunkach, a każdy dentysta musi być odpowiedzialny, profesjonalny oraz bardzo delikatny.

Zobacz polecane: dentysta dziecięcy Poznań.

Comments are closed.